Vítejte v eshopu Milujeme-boty.cz
Menu

Nemáte žádné položky v košíku.

Jak vybrat boty?

Jak správně koupit boty přes internet?

Když nakupujete boty přes internet, je dobré znát svou velikost. Různí výrobci udávají velikosti podle sebe, takže na to se také nemůžeme spolehnout. Nejste si jistá, jestli Vám botky padnou? Připravili jsme pro Vás velikostní tabulku, podle které zaručeně poznáte správnou velikost. Tuto tabulku naleznete vždy u detailu Vámi prohlížené boty. Při výběru bot, věnujte tabulce velikostí pečlivou pozornost.

Jak si správně změřit nohu?

Jednoduše, sežeňte si pravítko nebo metr. Postavte se zády ke zdi, paty přirazte ke zdi. Označte si místo, kde Vaše chodidlo končí (palec). Potom délku od zdi ke značce jednoduše změříte. Tímto zjistíte délku stélky v centimetrech. Následně při výběru botek, si porovnejte zda-li délka stélky odpovídá číslu bot.

Pokud Vám nesedí naše boty, tak nezoufejte, rádi Vám je vyměníme za jinou velikost nebo za jiný typ boty zdarma!

Na co myslet při výběru obuvi?

Při výběru obuvi je potřeba si uvědomit, na jakou příležitost boty potřebuji. Potřebuji elegantní lodičky do společnosti nebo pohodlné tenisky na procházku s dětmi? Poradíme Vám, jak se orientovat v široké nabídce, na co jsou dané boty vhodné a jak s nimi nejlépe zacházet, aby nám dlouho vydržely krásné.

Vycházková obuv

Jak už název napovídá, jsou to boty vhodné na procházky venku vhodné na celodenní nošení. U této obuvi je životnost a pohodlí důležitější než módní trendy. I přesto se vyznačují širokou nabídkou stylů a pestrými barvami. Uzavřené střihy vycházkových bot se dají nosit i během začátkem zimy do -5 °C., boty jsou vhodné do suchého prostředí, vyhýbejte se vlhku a mokru.

Zimní obuv

Zimní obuv je určena na venkovní nošení v zimě. Mívá větší izolační vlastnosti, často mívá teplou podšívku a mohutnější podrážku s protiskluzovou úpravou. Také nemá ráda přílišnou vlhkost.

Společenská obuv

Je určena na krátkodobé nošení v interiérech na příležitosti - jakou jsou plesy, recepce a jiné společenské události. Jedná se především o lodičky a elegantní lesklé sandálky. Tato obuv je velmi náchylná na vlhkost a nerovnosti, takové botičky by se neměly dostat vůbec ven.

Módní obuv

Módní obuv je vhodná na krátkodobé nošení v nenáročných podmínkách. Tomu je také přizpůsobeno provedení a použité materiály. Tady dáváme přednost módním trendům před životností. Tato obuv není určena na každodenní nošení a používání. Pokud se rozhodnete používat tuto obuv pravidelně, musíte věnovat zvýšenou pozornost údržbě a celkovému ošetření.

Vysoce módní obuv

Vysoce módní obuv je určena ke krátkodobému nošení v nenáročných podmínkách. Je zde velký důraz na moderní provedení, plno moderních aplikací a netradičních materiálů a stylů. Toto provedení vede k rychlému opotřebení obuvi. Životnost obuvi je tímto hodně omezena, z pravidla bývá kratší, než je záruční doba. Tato obuv je výhradně určena do suchého prostředí a je nutno předcházet jejímu zašpinění. Tyto boty díky svému provedení a konstrukci nejsou vhodné pro každodenní nošení.

Rekreační obuv

Rekreační obuv je vhodná pro nošení ve volném čase. Jsou to všechny boty pro pohyb po venku i v mírném, upraveném přírodním terénu. Tato obuv však není vhodná na sport.

Jak poznat, že boty dobře padnou?

Při výběru bot nemůžeme myslet jen na design, ale také na funkčnost a na to, jak budeme boty používat, zvláště pokud chceme boty užívat na celodenní nošení. Poradíme Vám, jak si boty správně vyzkoušet a na co si při zkoušení nových bot dávat pozor. Když Vám domů dorazí boty z www.milujeme-boty.cz – vyzkoušejte si je pořádně, zda Vám správně padnou.

Díky těmto praktickým radám si ušetříte plno puchýřů a bolesti.

Zkoušejte boty ve stoje.

Váha chodidla i jeho rozměr se musí v botě projevit naplno, pokud sedíte, tak boty šetříte, což potom nemusí být příjemné Vašim nohám. Vždy si vyzkoušejte obě boty a v klidu se projděte, lidské tělo není souměrné a to platí i pro naše nohy.

Zahýbejte palcem.

Tohle jsme každá z nás slýchaly od našich maminek při nákupu nových bot. A protože maminka má vždycky pravdu, měly bychom se tímto pravidlem řídit i dnes. Vybírejte si boty o vždy o půl centimetru větší – právě tak, ať můžete pohodlně zahýbat palcem. Zabráníte tak, hlavně u lodiček, nepřirozené deformaci prstů.

Zkoušejte si boty odpoledne.

Nohy jsou po celém dni trošku oteklejší, což se normálně stává. Tímto zabráníte tomu, že Vás přes den začnou boty tlačit a budete se v nich cítit pohodlně. Dbejte také na to, aby pata doléhala přesně na konec boty a aby se boty nevyzouvaly.

Použijte ponožku.

Pokud si kupujete boty, ve kterých budete nosit ponožku nebo silonky, použijte podobné i při zkoušení.

Pár užitečných informací

Lodičky jsou asi nejvíce diskutovaná obuv vůbec.

Polovina žen si bez nich nedokáže představit život a druhá půlka je k smrti nenávidí. Přitom ale každá z nás se na tyto botky ráda podívá a kochá se krásou těchto botiček. Lodičky jsou znakem ženskosti, vykouzlí Vám krásnou siluetu, opticky zeštíhlí a prodlouží tělo a menším z nás dodají pár centimetrů k dobru. V lodičkách si také zajistíte chůzi kočky a krásně rozhoupete boky a každý se za Vámi otočí.

Lodičky se jsou prostě klasika, hodí se do společnosti a také dodají kouzlo třeba obyčejným džínám a tričku.

I když největší nepřítel těchto bot je právě vysoký podpatek, který plno žen od koupě odradí. Hodně žen si stěžuje, že se v lodičkách špatně chodí a že z nich bolí nohy, nedá se v nich dobíhat tramvaj, běhat kolem dětí v parku, sekat dříví a další velice praktické a užitečné věci. Nic není ztraceno www.milujeme-boty.cz Vám prozradí, jak z lodiček udělat Vaše oblíbené boty a zařadit je do Vašeho botníku, společně s dalšími botičkami na vysokém podpatku.

Začínáme s vysokými podpatky.

I tady platí, že nikdo učený z nebe nespadl a že trénink přináší ty nejlepší výsledky.

Pokud už jste se odvážila a chcete se učit umění chůze na vysokém podpatku, začínejte postupně. Určitě nedoporučujeme vyrazit hned na ples v lodičkách na jehlovém podpatku. Pokud s tím nemáte zkušenosti, bude to Vás nejhorší ples v životě, budete ráda, když dojdete přes sál ke stolu a na tanec rovnou zapomeňte.

Jako se vším, je třeba první nasbírat zkušenosti. Začínejte pomalu – začnete s lodičkami například na 3 cm podpatku, potom přidávejte boty na vyšším klínu – ten je stabilnější než podpatek a je šetrnější k noze – takto budete mít začátky příjemnější. Potom zase přidávejte vyšší podpatek. Pokud už jdete opravdu do výšky, podpatek od 8 cm a výše, zase Vám doporučujeme zvolit nějaké boty na klínu – lépe se v něm chodí a je stabilnější. Pokud si toto vyzkoušíte a cítíte se jistá ve svých krocích, můžete přejít na vysoký podpatek. Ze začátku vybírejte lodičky na širokém podpatku, podle toho, jak se budete cítit jistá, můžete postupně vyzkoušet třeba i lodičky s jehlovým podpatkem. K jistějšímu kroku Vám mohou pomoci i lodičky s páskem přes nárt.

Pro takovýto test si vyberte nějaké klasické lodičky, první potřebujete zjistit, jestli chůze na podpatku je vůbec pro Vás. Pokud zvolíte klasické lodičky např. v černé barvě, tak tyto určitě vynosíte i když vysoké podpatky nebudou zrovna Váš šálek kávy. Pokud se Vám to zalíbí, tak v nákupu pestrých barev a aplikací máte u nás vždy dveře otevřené.

Důležitá je kvalitní stélka. Při chůzi na vysokém podpatku to pozná právě Vaše noha. Vybírejte si boty raději od evropských výrobců a vyhýbejte se lodičkám z tržnice. Boty vyrobené v Asii bývají většinou ploché bez tvarované stélky. Asiati mají jinou stavbu těla a také klenby nohy. Pro nás Evropany by takové boty nebyly pohodlné a Vaše snaha, naučit se chodit na vysokém podpatku by byla pryč.

Jak správně vybrat výšku podpatku?

Nejste si jistá, jaká výše podpatku je pro Vás ideální. Máme pro Vás jednoduchý test. Obujte si obě boty, dejte nohy k sobě a zkuste se ještě postavit na špičky, jako byste chtěla z bot vystoupit. Pokud se Vám povede zvednout se aspoň o 2 – 3 cm nad úroveň paty tak můžete vyrazit, tuto výšku bez problému zvládnete. Pokud jsou boty tak vysoké, že už se sama nedovedete postavit na špičky, nekupujte je, nechte je raději zkušenějším. Ušetříte si tak peníze a spoustu bolesti.

Když máte doma nové lodičky nebo jiné boty na vysokém podpatku, první se s nimi pořádně seznamte. Zkuste v nich chodit první doma, bota trošku povolí a přizpůsobí se Vaší noze. Pokud už se na to cítíte, zkuste v nich sejít pár schodů nebo vyrazit na krátkou procházku.

Máte všechny tyto kroky zvládnuté? Tak teď už jen vyladit „styl“.

Pamatujte na to, že v lodičkách se nechodí na pole kopat brambory. Zkraťte své kroky na půlku, nebude Vás chůze bolet a podpatek déle vydrží, není tak namáhaný. Při chůzi se narovnejte, chcete přece, aby Vaše nová výška pořádně vynikla, stáhněte zadek a břicho a tlačte ramena dozadu a dolů. Samozřejmě je dobré výšku podpatku přizpůsobit tomu, co se chystáte ten den dělat. Pokud budete pobíhat celý den po městě, jehlové podpatky nebudou ideální volbou.

Co nám ještě může pomoci při chůzi na vysokém podpatku?

V dnešní době si můžeme tuto disciplínu ulehčit díky speciálním vložkám a jiným pomůckám. Ať už jsou to různé krémy proti otlakům a puchýřům, neviditelné náplasti a všelijaké vložky do bot, nebojte se je použít pro Vás prospěch. V začátcích je opravdu oceníte. Ideálně je nechat si vyrobit vložky do bot na míru, ale to už není pro každou z nás. Bohatě pro tyto účely vystačí ty, které najdete v obchodech – vytvarované vložky, gelové polštářky pod prsty nebo gelové srdíčka pod klenbu.

Tyto rady Vám pomůžou natrénovat chůzi na vysokém podpatku v lodičkách, samozřejmě také v kozačkách, kotníčkových botkách i v letních sandálkách.

Další kapitolou jsou kozačky.

Kozačky jsou nadčasová obuv, kterou měly v oblibě už naše maminky, u nás to není jinak. Většinou kozačky nosíme v zimních měsících, v dnešní době už vyrábíme kozačky pro každé roční období. Takže si kozačky můžete vzít v létě ke kraťasům nebo k sukni. Kozačky si můžete vybrat podle svého gusta. Kozačky bez podpatku, na klínu, kozačky s vysokým podpatkem, nabídka je opravdu pestrá. Hlavně ty zimní by měli mít kvalitní protiskluzovou podrážku a také teplou podšívku. I když pokud jde o módní trendy, může jít někdy praktičnost stranou. Ale toto už je rozhodnutí každé z nás.

Vysoké podpatky jsou krásné, přece jen nejsou pro každou z nás a ani pro každou příležitost. Pokud dáte raději přednost pohodlí a přitom se nechcete rozloučit s elegancí, tak zkuste baleríny nebo mokasíny. Oba tyto typy obuvi jsou pohodlné a dělají se v tolika provedeních, že si určitě vyberete – najdete si sportovnější ale klidně i vysoce elegantní.

Jak správně nosit baleríny.

Baleríny jsou v kurzu už asi od 16. století. Původně platilo pravidlo, že baleríny lichotí pouze štíhlým a vysokým postavám. Dneska už jsme ale v módě dále, pokud se k balerínám správně vybere oblečení, může si je dovolit každá z nás. Takže pokud máte ráda pohodlí a eleganci, tak se balerín nebojte a vyrazte do ulic bez podpatku.

Pozor na optické klamy.

Baleríny nemají podpatky, které nám tak krásně prodlužují nohy. Baleríny jsou v tomto zrádné a opticky nám nohy zkracují. Proto nezapomínejte na své tělesné proporce a přizpůsobte tomu i své oblečení, aby Vám baleríny spíše neuškodily. Volte raději kratší kalhoty – 7/8 délka bude ideální. K balerínám vybírejte úzké džíny nebo legíny. Pokud máte ráda sukně, vybírejte k balerínám sukně se střihem do A nebo tužkového tvaru, opticky prodlouží Vaše nohy.

Baleríny – stálice v módě

Jak už jsme psali výše, baleríny jsou módním hitem od 16. století. A to hlavně díky tomu, že se opravdu hodí ke všemu. V nabídce naleznete baleríny různých barev a stylů, takže kombinací se nabízí několik. Najdete ty pravé do školy, do práce, na procházku s dětmi a také do společnosti.

Další variantou pro pohodlí a eleganci jsou mokasíny. Dámské mokasíny proslavila hlavně Audrey Hepburn, která je nosila hlavně s černými capri kalhotami a nastartovala tím novou módní vlnu. Zde také platí, že výhodu mají vysoké a štíhlé ženy, ale díky správnému oblečení jako u balerín si je můžeme dovolit všechny. Pokud ráda někdy shodíte podpatky a chcete si užít lehkou a pohodlnou botu, sáhněte právě po mokasínech a budete mít nožky jako v bavlnce.